Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Mijn rots strook met yucca's en cactussen

In de agave en yucca rubriek kan je terecht met alle vragen in verband met je agave en yucca's.

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor Ivan op 25 okt 2012 23:47

ik heb een mini variegata meegenomen uit een ander tuincentrum. zat eerder in dubio met exemplaren die drie keer zo groot waren en slecht dubbel zo duur maar vond deze gewoon schattig en voor die 6 euro niet na hoeven denken. ding stond verdrukt onder wat andere planten, beetje scheef gegroeid en aan het zicht onttrokken, zag m bij toeval staan toen ik de andere planten opzij zette en dacht die moet ik hebben!

twijfel nu wel over een zogenaamde filamentosa variant (zonder draadjes) wat volgens mij ook een gloriosa is... hele apparte kleur maar twijfel want vind m gewoon duur, ben niet zo van de tuincentrum prijzen (rostrata met halve meter stam ongeveer voor 229 euro! ene stam onderaan nog gebarsten en rot-achtig ook whaaaaaaaaaaa) maar vind de kleur appart, niet eerder gezien en zou fraai zijn in mn schaduwrijke voortuin. heb er een foto van gemaakt evenals van die extreem dure rostrata's :lol:
Bijlagen
bonte yucca.jpg
bonte yucca.jpg (185.66 KiB) 5077 keer bekeken
dure yucca.jpg
dure yucca.jpg (192.21 KiB) 5077 keer bekeken
Ivan
 
Berichten: 1041
Geregistreerd: 31 aug 2011 08:51
65 bedankjes

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor draco op 26 okt 2012 01:01

De variegata met het stijve blad zou Yucca gloriosa 'Bright Star' kunnen zijn.
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6939
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
722 bedankjes

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor Ivan op 27 okt 2012 10:16

dat zou m heel goed kunnen wezen; thnx!

weet jij wat er nog meer voor kleur varianten zijn?

de gewone groene gloriosa heeft zich hier behoorlijk bewezen dus dacht zodoende wellicht dat kleurvarianten hiervan geschikter zijn voor mijn tuin op het noorden dan de exotischere yucca's ? ;)
Ivan
 
Berichten: 1041
Geregistreerd: 31 aug 2011 08:51
65 bedankjes

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor draco op 28 okt 2012 01:19

Wat mij over de bontbladige yucca's bekend is heb ik opgesomd op 21 oktober. Ik heb verder nog een witbonte vermoedelijke gloriosa met een purperen gloed waarvan ik de benaming niet weet. Zelf vind ik de Yucca filifera 'Bright Edge' erg fraai met de smalle bladeren. Het uit Italië (?) geïmporteerde exemplaar was pittig geprijsd, maar in het najaar lukt het vaak wel om korting te bedingen.
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6939
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
722 bedankjes

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor Ivan op 28 okt 2012 11:03

oke, de witbonte wellicht een gloriosa "tiny star" ?

tevens de enige variant die ik zo snel verder vond :D
Bijlagen
aaf387-300.jpg
aaf387-300.jpg (23.46 KiB) 5027 keer bekeken
Ivan
 
Berichten: 1041
Geregistreerd: 31 aug 2011 08:51
65 bedankjes

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor draco op 28 okt 2012 14:29

Deze kende ik nog niet Ivan. De tekening lijkt op die van Yucca flaccida 'Golden Sword', met een gele hartkleur en slapper blad.Bij nadere inspectie lijkt mijn genoemde 'witbonte' een jong exemplaar van de variëgata te zijn. De purperkleuring was blijkbaar een artefact en is inmiddels verdwenen. Bijgevoegd zijn een foto van mijn Y. filamentosa 'Bright Edge en Y. gloriosa 'Bright Star'.
Bijlagen
YflacGoldenSword.jpg
YflacGoldenSword.jpg (141.04 KiB) 5021 keer bekeken
Ygloriosavar1.jpg
Ygloriosavar1.jpg (135.42 KiB) 5021 keer bekeken
YglorBrightStar.jpg
YglorBrightStar.jpg (131.4 KiB) 5021 keer bekeken
YfilBrightEdge.jpg
YfilBrightEdge.jpg (148.72 KiB) 5021 keer bekeken
Laatst bijgewerkt door draco op 18 jan 2013 01:50, in totaal 1 keer bewerkt.
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6939
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
722 bedankjes

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor Ivan op 01 nov 2012 18:02

die yucca's staan mij ook wel aan :D

heb vandaag trouwens de ene yucca opgehaald, kon me niet bedwingen andersgezegd ik kon het niet loslaten :lol:

heb nu in de voortuin op dat stukje (indien de gele een gloriosa is) 3 gloriosa varianten, twee bonte en een groene, allen duidelijk op de foto. staan nog twee andere soorten in waarvan het nog even afwachten is of die mijn snoei en verplaats drift overleefd hebben, blad zit er amper aan ;)

vind de nieuwe qua kleur wel een knaller, valt goed op. is enkel afwachten hoe die het gaat doen vanwege laat in het seizoen. heb m uit een pot gehaald en zonder pot tussen het grind en stenen gezet, moet ie zn vocht beter kwijt kunnen dan in het potje want nat was die al behoorlijk maar enfin, komt wel goed :D
Bijlagen
1.jpg
1.jpg (236.74 KiB) 4998 keer bekeken
2.jpg
2.jpg (216.02 KiB) 4998 keer bekeken
3.jpg
3.jpg (245.9 KiB) 4998 keer bekeken
Ivan
 
Berichten: 1041
Geregistreerd: 31 aug 2011 08:51
65 bedankjes

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor Ivan op 01 nov 2012 18:16

resteren de foto's van mijn anti-winterse neerslag bouwsels:

had al ongeveer 10 meter afdak langs de schutting en aan 1 kant een schuin deeltje, recent aan de andere kant ook zo'n schuin deel gemaakt. idee is simpel maar wel doeltreffend, kan het tevens makkelijk wegpakken en volgend jaar zo herbruiken. steekt onder het vlakke afdak wat tegen de yucca stam aan staat dus er zal zeer weinig vocht tussendoor gaan tevens geen vocht tegen de stam aan lopen vanwege die uitsparing.

pluutjes volgen later maar aangezien dit behoorlijk gezonde koppen zijn heb ik hier de noodzaak nu nog niet echt van ingezien, niet aan toegekomen etc.

ook 1 wat minder volle kop, yucca staat ook al even stil. heb hier al vlot een afdak boven de kluit gemaakt en inmiddels ook al even een geprepareerde plu boven (tot ergernis van de buren :lol: )

vorig jaar ondervonden dat de wind ze niet naar boven laat omklappen maar meer naar binnen toe doet slaan, breken en klapperen. uiteraard het ding met spanbanden 3x gezekerd maar daarnaast als experiment van elke punt van het plu-frame een stokje richting de stang waar het handvat aanzit. was een heel gedoe en mega lelijk bouwwerk geworden maar tot op heden blijft het enorm goed :shock:
Bijlagen
1.jpg
1.jpg (206.02 KiB) 4998 keer bekeken
2.jpg
2.jpg (238.57 KiB) 4998 keer bekeken
3.jpg
3.jpg (179.48 KiB) 4998 keer bekeken
4.jpg
4.jpg (172.86 KiB) 4998 keer bekeken
Ivan
 
Berichten: 1041
Geregistreerd: 31 aug 2011 08:51
65 bedankjes

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor Rico op 01 nov 2012 21:28

Ziet er goed uit die afdakjes!
Ik snap niet wat de buren te klagen hebben :lol:
Gr, Rico
Avatar gebruiker
Rico
 
Berichten: 1980
Geregistreerd: 01 jul 2012 13:04
Woonplaats: Melick
163 bedankjes

Re: Mijn rots strook met yucca's en cactussen

Berichtdoor Ivan op 16 jan 2013 22:16

ik kon het vandaag weer niet laten en voor een prikkie een beauty in mijn armen gesloten ;)

zag m op Mp staan in Den Haag (stukje rijden), eerste die er 4 tientjes voor geeft heeft m :shock:

dacht al 50 keer bekeken en staat er al een dag op maar laat ik eens bellen en bingo!

zat zelf wel in twijfel (150km enkele reis en heb der al een flink aantal) maar mn vriendin vond dat ik m zeker moest halen dus maar gedaan :lol:
Bijlagen
2013-01-16-2028.jpg
2013-01-16-2028.jpg (295.86 KiB) 4896 keer bekeken
Ivan
 
Berichten: 1041
Geregistreerd: 31 aug 2011 08:51
65 bedankjes

Vorige
Volgende

Keer terug naar Agave en yucca

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 8 gasten