In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
The forest abounded with beautiful objects ; among which the treeferns were, with their bright green foliage and the elegant curvature of their fronds, most worthy of admiration. Charles Darwin 1832
Prachtig om te zien zeg. Heb ooit een Griek gehad maar deze werd mij jammer genoeg ziek verkocht (wist ik veel en dan kwam hij nog van een dierenarts, als je die nog niet kunt vertrouwen!) en is de winter niet doorgekomen. Had er verschrikkelijk veel spijt van. We waren gek op het beestje en hadden hem Eddy genoemd. Zoek er ooit nog wel eens terug eentje aan te schaffen. Suc6 ermee.
Super... Jammer dat nederland geen eiland in de middelandse zee is.. anders hadden we ze allemaal in de tuin kunnen hebben samen met heel veel mooie exoten
Met Palmen in je tuin ben je elke dag een beetje op vakantie.
Het voorste dier op de foto is de moeder,van pa heb ik helaas geen foto. Zag vandaag dat het grootste jong al begint te eten dus dat gaat de goede kant uit.
Nog even een update!dooierzakjes zijn mooi opgenomen en ze eten nu alle drie ben benieuwd wanneer de rest gaat uitkomen,maar daar kunnen ondanks dat ze tegelijk zijn gelegd aanzienlijke tijdverschillen tussen zitten.