De tuin van shusui

Op dit forum kan je je foto's en YouTube video's delen met andere leden van het forum. Zet video's tussen youtube - tags.

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor Dimi Exotisch Hofke op 01 nov 2012 00:17

Hey Sven, ons uitstapje is zeker voor herhaling vatbaar en ja volgende keer liefst met beter weer en voor de vorst :lol: Bedankt voor de ontvangst, prachtig gids-werk in Bokrijk, voor de plantjes (ben ik echt heel blij mee :thumb_up:) en natuurlijk voor je rondleiding in je tuin en om al je planten te kunnen zien ! :thai: Echt een prachtige collectie heb je daar, en wat een kanjers :shock: Die musa's zijn echt monsters en ik heb alleen de stammen maar gezien...
De collocasia's zijn de max, wat een beesten zijn het ook hoor :o Veel zeer speciale, prachtige soorten :thumb_up:
Nu heb ik ook een veel betere kijk op je tuin, je hebt nog veel plaats maar ook veel plannen ;)
Tot de volgende !
Groeten Dimi ! ;)

Mijn Exotisch Hofke (Video's) -> Hier klikken
Avatar gebruiker
Dimi Exotisch Hofke
 
Berichten: 3848
Geregistreerd: 23 jun 2009 21:23
Woonplaats: Sint-Niklaas
396 bedankjes

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor shusui op 04 nov 2012 10:32

@Peter: Ze mogen bloeien , maar ik kijk er minder naar uit dan vorige jaren. Je weet nog wel dit jaar , die hele kleine bloem van M. yunnanensis die niet eens boven geraakte (en ik nog half afgeneden had :shock: )... Dan zie ik toch liever een grote stam met bladeren van 2m op hoor.
En als ze bloeien dat ze het dan fatsoenlijk doen, met alles erop en eraan (toch minstens 10kg eetbare bananen ofzo :lol: )

@ Dimi: graag gedaan, en idd volgend jaar komt ge nog maar eens af :thumb_up:

Gr,
Sven
Avatar gebruiker
shusui
 
Berichten: 1727
Geregistreerd: 05 maart 2010 00:14
Woonplaats: Geetbets
193 bedankjes

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor shusui op 11 feb 2013 16:30

Tijd voor een (winterse) update !

Het koudste dat we hier gehad hebben dit jaar is "maar" -10°C op 1,5m hoogte met -12/-13 aan de grond.
Tot nu toe is er dus ook weinig of geen schade hier, alleen de gevoeligste bamboesoorten hebben bladschade, maar dat is normaal.
Tot nu toe is er ook nog geen enkele Eucalyptus met schade in de tuin, dat is ook de eerste keer in mijn exotencarriere :lol: . Hopelijk blijft het zo.

Chrysosplenium macrophyllum
Afbeelding

Hamamelis ‘Jelena’
Afbeelding

Hamamelis waar ik de naam van kwijt ben
Afbeelding

“Exotenborder” ziet er nu heel wat minder exotisch uit.
Van links naar rechts : Butia capitata , achteraan Dicksonia , Phoenix canariensis , Washingtonia robusta, Butia eriospatha , Phoenix canariensis. Allemaal verwarmd met lichtslang.
Afbeelding

Tunnelserre en vooraan Thalia dealbata
Afbeelding

Entree van de Jungle
Afbeelding

Parrotia persica ‘Vanessa’ staat ook volop in bloei
Afbeelding
Afbeelding

Colocasia ‘Pink China’ in de serre op 10°C
Afbeelding

Platycerium superbum met een oud en een nieuw fertiel blad.
Afbeelding

Zo bescherm ik mijn Trachy’s
Afbeelding

Op de koudste dagen van de vorstperiode heb ik nog oude lakens over de Trachy’s gehangen, en ze hebben geen schade
Afbeelding

Serre is te klein :)
Afbeelding

Winterhardheidstest van enkele Colocasia variëteiten Afbeelding

Even de bescherming (dennennaalden) van Blechnum nudum af gehaald, en hij ziet er nog zeer goed uit
Afbeelding

Pinus patula is normaal niet winterhard genoeg voor onze tuinen, maar hij doet het fantastisch ! Vorig jaar na de -19 volledig bruin en kaal, maar zeer mooi teruggekomen en goed aan de groei.
Afbeelding

Woodwardia unigemmata , met slechts lichte bladschade , is nog nooit zo mooi door de winter gekomen
Afbeelding

Musa sp. Tibet , 2de winter buiten
Afbeelding

Musa itinerans ‘Indian Form’ eerste winter buiten in volle grond
Afbeelding

Afbeelding
Afbeelding

Groeten,
Sven
Avatar gebruiker
shusui
 
Berichten: 1727
Geregistreerd: 05 maart 2010 00:14
Woonplaats: Geetbets
193 bedankjes

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor JmC4c op 11 feb 2013 19:04

En hierna op naar de Aanplant Update (de lente) :thumb_up:

De bananen enkel beschermd met stro, Sven :?:
Avatar gebruiker
JmC4c
Bedrijven
 
Berichten: 4987
Geregistreerd: 25 jun 2011 16:43
Woonplaats: Ronse (Oost-Vlaanderen)
502 bedankjes

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor bol op 11 feb 2013 19:33

wat een verzameling zeg hoe krijg je het allemaal voor elkaar :thumb_up: (wat is er geworden van de tropische waterlelies en jou sporen kweek :?:
bol
 
Berichten: 315
Geregistreerd: 28 maart 2012 08:52
19 bedankjes

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor Palm Section op 11 feb 2013 22:22

Ziet er allemaal zeer goed uit idd! Welke colocasia's ben je aan het testen? Kben benieuwd wat dat zal geven. Die tibet blijf ik super vinden! Toevallig geen pup over? :fluiten: Dat de lente maar snel mag beginnen! Al is deze voorlopig weer ver weg :evil:
Avatar gebruiker
Palm Section
 
Berichten: 537
Geregistreerd: 06 apr 2011 11:41
Woonplaats: Koekelare
42 bedankjes

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor koen op 11 feb 2013 22:41

Serieuze aanpak, je bent heel toegewijd om de exoten de winter doorte helpen.
De sculpturen die ingepakte palmen zijn, doen me denken aan penitentes of boetelingen, dit zijn door de wind gevormde ijssculpturen die je in de bergen vindt als natuurlijk fenomeen.
Het moet heel bevreemdend zijn 's nachts in de sneeuw door je tuin te wandelen !
In ieder geval, proficiat 3n succes toegewenst ! :thumb_up:
exotisch tuinieren is een filosofie.
Avatar gebruiker
koen
 
Berichten: 476
Geregistreerd: 02 aug 2010 23:40
Woonplaats: Brugge (West - Vlaanderen)
31 bedankjes

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor shusui op 12 feb 2013 00:13

Merci voor de positieve reacties !

@ Jean Marie : De Musa's hebben eerst een laagje van 15-20cm verse mest aan hun voeten gekregen , en daarna gewoon stro ja. En een plastic folie erover om het meeste vocht buiten te houden.

@ Bol: De sporenkweek van de boomvarens is goed gegaan bij sommige soorten (C.tomentosissima, browni en cooperi), en bij andere soorten is alles geschimmeld (het lukt hier niet zo goed als bij Eduard ;) )
Iets later had ik nog Blechnum chilense gezaaid, en die zijn goed gelukt en heb ik begin deze winter verspeend en zijn nu aan de groei.

Bedoel je het waterlelie zaai experiment ? (van 2 jaar geleden ofzo )
Dat is uiteindelijk niets geworden helaas.

@ Palm Section: op die foto staan : C. Burgundy Stem , C. fontanesii, C. esculenta 'Grande' , C. esculenta en C. Pink China. Gewoon uit nieuwsgierigheid en om de eventuele winterhardheid te vergelijken met Pink China in dezelfde groei omstandigheden en bescherming.

Neen, helaas geen scheutjes op overschot van de tibet. :lol:

@ Koen: Merci, zo had ik de ingepakte palmen nog niet bekeken :lol:
Nu 's nachts ziet het er wel mooi uit vind ik, met de verlichting aan.
Heeft zo'n beetje een kerstmis achtige sfeer :)

Groeten,
Sven
Laatst bijgewerkt door shusui op 07 mei 2013 20:12, in totaal 1 keer bewerkt.
Avatar gebruiker
shusui
 
Berichten: 1727
Geregistreerd: 05 maart 2010 00:14
Woonplaats: Geetbets
193 bedankjes

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor Gerritzen op 12 feb 2013 00:58

Sven, ik heb de fotoserie bekeken en ben diep onder de indruk! Wat een fantastische tuin en wat een plantenkennis heb je al. Echt geweldig. Ga je er ook je beroep van maken?
Hoe is het trouwens afgelopen met je experiment met de alo- en colocasia's in de vijver? Betere resultaten dan in de grond ?

groet,
René
Avatar gebruiker
Gerritzen
 
Berichten: 438
Geregistreerd: 17 nov 2012 20:04
Woonplaats: Almere
57 bedankjes

Re: De tuin van shusui

Berichtdoor shusui op 12 feb 2013 11:38

Dag René,

Ik ben nog aan het studeren , maar mijn beroep zal in elk geval wel iets met planten te maken hebben, maar wat juist wordt nog afwachten...
Zelf iets opstarten zou super zijn, maar dat is niet simpel tegenwoordig.

Van het Colocasia experiment ben ik zeer tevreden !
De resultaten verschillen nogal sterk per soort. Deze zomer ga ik nog meer soorten uitproberen in de vijver.
C. Fontanesii : zeer goede groei , beter tot gelijk aan volle grond
C. Burgundy Stem : zeer goede groei , beter tot gelijk aan volle grond
C. Pink China : goede groei, maar minder grote bladeren dan in volle grond
C. esculenta (taro knol) : beter dan in volle grond
C. Jacks Giant: veel meer scheuten en veel snellere groei dan in volle grond (de grootste verassing voor mij ;) )
C. esculenta 'Grande' : veel slechtere groei dan in volle grond
C. Black Magic : weinig groei, maar iets beter dan in volle grond
Remusatia vivipara : dood, weggerot

Groeten,
Sven
Avatar gebruiker
shusui
 
Berichten: 1727
Geregistreerd: 05 maart 2010 00:14
Woonplaats: Geetbets
193 bedankjes

Vorige
Volgende

Keer terug naar Foto album en video

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 20 gasten