Thnx allemaal voor de positieve reactie's
@Hexina en @Ick, dat is een groot compliment
Ik denk, als het komend seizoen een beetje mee wil zitten qua temperatuur, veel palmen hier gaan exploderen.
De canariensis (na 2de winter) heeft agv de winterbescherming/verwarming weer wat geforceerde groei opgelopen. Na het uitpakken was dit duidelijk zichtbaar aan de lichte kleur. Inmiddels is dit al aardig groen bijgetrokken en zitten er totaal 6 nieuwe speren klaar om zich te ontvouwen.
Ook de Washingtonia (na 1ste winter) heeft niet stilgestaan, heeft nu

al 1 blad ontvouwen, is met een tweede bezig en nummer drie en vier zitten klaar.Het verschil in groei en gezondheid van deze soort is gigantisch tussen volle grond of kuip. Hier was dit meteen in het jaar van uitplanten al merkbaar.
De Chamaerops staat er al vanaf 2007 (6de winter dus) en heeft in zijn beginjaren een aantal keer speerrot gehad. Zelfs een keer moeten afzagen.... Maar de laatste winters door betere bescherming en het leerproces steeds glansrijk door de winters gekomen. Dit maakt de palm uiteindelijk steeds groter, gezonder en sterker. iets wat al zichtbaar wordt bij deze.
De Butia, geplant in voorjaar 2009 (4de winter) groeit traag maar wel redelijk constant. Met gemiddeld 4 sierlijke gekrulde veren per seizoen. Geen snelle jongen dus, misschien dit seizoen meer....?
Alhoewel het allemaal ook weer niet te hard moet gaan anders krijg ik serieus ruimte gebrek. Nu staat het allemaal nog redelijk gescheiden van elkaar.
Groeten, Richard