Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

oleander

Post hier al je vragen in verband met het zaaien en stekken van exotische planten.

oleander

Berichtdoor marero op 19 okt 2013 13:27

hallo iedereen, ik heb zaden aan mijn oleander staan en wou het graag eens proberen van die te zaaien, iemand enige ervaring hiermee?
marero
 
Berichten: 5
Geregistreerd: 19 okt 2013 13:09
0 bedankjes

Re: oleander

Berichtdoor s.janssen op 19 okt 2013 17:33

Ik heb precies hetzelfde aan mijn oleander maar ik zou nog wachten tot dat je zeker weet dat ze rijp worden. Dit kan je zien als ze open knappen en je de zaden kan zien zitten.
The forest abounded with beautiful objects ; among which the treeferns were, with their bright green foliage and the elegant curvature of their fronds, most worthy of admiration. Charles Darwin 1832
Avatar gebruiker
s.janssen
 
Berichten: 4407
Geregistreerd: 13 nov 2010 23:11
Woonplaats: Biddinghuizen NL
284 bedankjes

Re: oleander

Berichtdoor marero op 19 okt 2013 18:02

ja ze zijn nog groen dus zal nog even moeten wachten
marero
 
Berichten: 5
Geregistreerd: 19 okt 2013 13:09
0 bedankjes

Re: oleander

Berichtdoor ick op 20 okt 2013 15:07

Halverwege de winter/in het vroege voorjaar zijn bij mijn oleanders de zaden altijd rijp. Dat kun je inderdaad zien aan het openspringen van de peulen. Dan moet je er wel op tijd bij zijn, want al gauw waaien of spoelen de zaden weg...
Zaaien is erg makkelijk, ik heb twee jaar geleden een aantal zaden gezaaid en heb daar nu planten van ongeveer 15 cm van die al beginnen te vertakken.

groet, rick
ick
 
Berichten: 714
Geregistreerd: 01 sep 2010 15:34
Woonplaats: NL-Utrecht
71 bedankjes


Keer terug naar Zaaien en stekken

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten