In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
Nee het blad wat ik er nu afhaal en zeker wat op de paden ligt gaat in het stukje bos achter ons. Zou ik ieder jaar al het blad in de tuin gooien wat ik opveeg, dan wordt onze tuin echt te hoog. Straks als ik planten ga afdekken en tussen de gembers gebruik ik wel wat blad. Groet Arno
De temperatuur buiten verteld me dat het weer tijd wordt om de serre vol te laden en de tuin leeg . Het heeft wel wat alles weer eens in je handen te hebben, natuurlijk zouden we liever hebben dat het kon blijven staan.
Wel is het fijn dat alles weer eens goed geruimd wordt GroetArno
Enkele vraagjes : -laatste foto hierboven is een bonte Musa basjoo ?, heb je die al lang ? (bijft hij zo mooi bont ?)
-Wat doe jij om je Hedychium greeni te doen bloeien, hier heb ik nog nooit bloei gehad in die soort, staat die op een heel warme plaats in de tuin ofzo ? en blijft hij staan in de winter of graaf je hem uit ?