Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Eucomis in zomerrust?

Op dit forum kan je met al je vragen terecht over plumeria, heliconia, brugmansia, passiflora en andere exotische bloemen en planten.

Eucomis in zomerrust?

Berichtdoor Dennis_S op 18 jul 2014 07:40

AL jaren heb ik een veldje Eucomis in de vollegrond. Ik dek ze af met wat blad en ieder jaar komen ze weer braaf op. Echter dit jaar was er tot vorige week nog niets te zien. ik dacht woelmuizen hebben hun tol geeist of iets dergelijks, want vorst heb ik niet gezien afgelopen winter. Maar nu zag ik vorige week dat ze ineeens allemaal weer de koppen boven de grond steken. Is dit normaal? Zijn er anderen die pas zolaat activiteit zien? Ik trek ze dus niet voor, ze staan al jaren vast in de vollegrond.
Dennis_S
 
Berichten: 2735
Geregistreerd: 21 jul 2012 14:21
Woonplaats: Rhenen
358 bedankjes

Re: Eucomis in zomerrust?

Berichtdoor JmC4c op 18 jul 2014 07:58

Het blad staat hier al lange weken boven de grond van verscheidene soorten.
Staan sinds vorig jaar in volle grond.
Wel nog geen bloei te bespeuren.

Groeten,
Jean-Marie
Avatar gebruiker
JmC4c
 
Berichten: 4987
Geregistreerd: 25 jun 2011 16:43
Woonplaats: Ronse (Oost-Vlaanderen)
502 bedankjes

Re: Eucomis in zomerrust?

Berichtdoor shusui op 18 jul 2014 09:27

Hier zitten ze ook op schema, of zijn ze zelfs iets vroeger dan andere jaren.
'Pole Evansii' heeft blad van bijna een meter en de bloemen komen nu in het hart tevoorschijn. Bij bicolor zijn de bloemen al wat verder gevorderd.

Ik dek ze trouwens niet meer af de laatste jaren. Alleen de vandermerwei 'Octopussy' ben ik kwijt, al de andere hier in de tuin hebben zonder probleem de -20 winters overleeft (bicolor, 'Pole Evansii', autumnalis, 'Sprankling Burgundy' en montana)

Groeten,
Sven
Avatar gebruiker
shusui
 
Berichten: 1727
Geregistreerd: 05 maart 2010 00:14
Woonplaats: Geetbets
193 bedankjes

Re: Eucomis in zomerrust?

Berichtdoor Hitch op 18 jul 2014 11:22

Bij mij staan ze reeds in bloei nu. Ook hier staan ze al enkele jaren in volle grond. Welke soorten het zijn weet ik niet, alleszins een roodbladige en dan de gewone groenbladige.
Hitch
 
Berichten: 2814
Geregistreerd: 21 apr 2012 09:44
Woonplaats: Baal (België)
157 bedankjes

Re: Eucomis in zomerrust?

Berichtdoor Krisser op 18 jul 2014 14:13

Ook hier staan ze sinds deze week in bloei.
De knollen werden aangeplant net na ijsheiligen.
Follow your bliss.
Krisser
 
Berichten: 441
Geregistreerd: 11 jan 2014 19:35
Woonplaats: Gistel (West-Vlaanderen BE)
82 bedankjes


Keer terug naar Exotische bloemen en planten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 8 gasten