In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
Ziet jouw plant of boom er momenteel minder goed uit of heb je last van ongedierte op je planten? Stel dan hier gerust je vragen hoe je je planten weer gezond kan maken.
ik heb dit jaar in maart in het zuiden van frankrijk een mimosa gekocht van ong 30cm hoog, nu is hij toch al 1m60m hoog, hij heeft nu ook bloemknopjes maar de blaadjes vallen allemaal af, staat hij misschien te nat? ik heb hem een grotere pot gegeven en nog geen water, weten jullie misschien raad??
Met een foto kunnen we je misschien beter van advies dienen. Gelet op de groeisnelheid is het niet ongewoon als de plant zijn oudste bladeren onderaan afstoot.
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"