Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Update Musa Basjoo banaan

Op dit forum mag je al je berichten over bananenplanten, canna's, strelitzia's en ravenala plaatsen.

Update Musa Basjoo banaan

Berichtdoor Ververized op 20 apr 2015 01:42

Hallo allemaal!

Het is nu ruim 4 weken geleden dat ik mijn Musa Basjoo bananen heb binnengekregen, een van de planten was tijdens het transport beschadigd geraakt en bij de wortelbasis afgebroken.

Ik heb met hoop op zegen de plant alsnog in een pot met potgrond geplant en heb daarbij gebruik gemaakt van een combinatie van stekpoeder met geringe bevochtiging en koemestkorrels. Nu na ongeveer 2 weken is er weinig veranderd en zie ik nog steeds geen tekenen van groei, de andere daarentegen groeit als een malle en heeft inmiddels al 2 nieuwe bladeren gevormd.

De beschadigde plant heb ik afgetopt om te kijken of er überhaupt nog sprake is van groeit en daarbij kwam ik toch iets tegen wat lijkt op beginnende bladgroei, ik heb beide planten overigens binnen gezet i.v.m de mogelijke nachtvorst.

Ik heb de hieronder de foto's geplaatst van beide bananen en ook de mogelijke bladgroei van de afgetopte plant, wat denken jullie maakt deze nog een kans?

Afgetopte plant
Afbeelding

Mogelijke bladvorming
Afbeelding

Gezonde plant
Afbeelding
Ververized
 
Berichten: 15
Geregistreerd: 08 apr 2015 23:20
1 bedankjes

Re: Update Musa Basjoo banaan

Berichtdoor Jozef op 20 apr 2015 06:07

Ik denk het wel, ik ging vorige lente per abuis op een basjoo staan. Deze brak volledig af. Ik had de basjoo al afgeschreven tot enkele maanden later tot mijn verrassing deze gewoon weer boven de grond kwam en vrolijk verder groeide.

Met het mooie weer buiten zetten en water geven. Komt vast weer goed. :thumb_up:

gr. Jozef
Jozef
 
Berichten: 3534
Geregistreerd: 15 dec 2013 10:25
Woonplaats: Kaatsheuvel
604 bedankjes

Re: Update Musa Basjoo banaan

Berichtdoor Ververized op 20 apr 2015 13:03

Hallo Jozef

Ok dus gewoon nog even afwachten dus :) Ik heb hem al weer op zijn stekkie in de zon gezet dus hopelijk slaat hij weer aan! Ik denk dat de andere banaan volgende week de volle grond in gaat want de nachten lijken zachter te worden en de kans op nachtvorst is dan gezien het seizoen klein :thumb_up:

Bedankt voor je reactie

Gr, Nick
Ververized
 
Berichten: 15
Geregistreerd: 08 apr 2015 23:20
1 bedankjes

Re: Update Musa Basjoo banaan

Berichtdoor iwanito op 20 apr 2015 13:51

Musa Basjoo is bijna niet stuk te krijgen. Ik ontdekte tijdens de horrorwinter (jaren geleden) dat een van mijn Basjoos in de winterbescherming was overleden door een kapot lichtsnoer.
Was enorm balen natuurlijk.
Op dat moment heb ik toen heel de rhizoom uitgegraven en in een grote kuip gegooid.
Dus zonder aarde met slechts een paar jute zakken er boven op.
Vervolgens heeft die rhizoom maanden buiten gelegen met onder meer een aantal dagen tussen de -10 en -18 graden.

Uit pure belangstelling in het voorjaar de rhizoom in een kuip met aarde gestoken en binnen een maand begon deze alweer uit te lopen.

Oersterk dus!
iwanito
 
Berichten: 313
Geregistreerd: 17 jul 2012 19:45
23 bedankjes


Keer terug naar Bananen, canna's, strelitzia's, heliconia's en gembers

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 34 gasten

cron