Bedankt voor het meedenken. Heb ook aan Senna (Cassia) gedacht en gezien de peulen zou dit Senna javanica of grandis kunnen zijn. Ook de blaadjes vouwen s'avonds dicht. Alleen , mijn plantjes hebben slechts zes blaadjes aan elk steeltje daar dit bij de meeste Senna meer dan tien zijn... Senna is een plant die meestal na twee of drie jaar bloeit dus ga ik nog even afwachten.
Zeker weten Cassia. ik heb vorig jaar peulen aan mijn eigen plant gehad en zelf gezaaid. Die zien er net zo uit. En over een paar jaar ziet dat er uit zoals op de foto. Deze is al een jaar of tien oud. De zaailingen groeien hard. hoewel ik uit de hele peul maar een zaad echt gekiemd kreeg, is deze in een paar maanden al bijna een meter hoog gegroeid.
q-WP_20160727_10_41_13_Pro.jpg (279.05 KiB) 4627 keer bekeken
Ik heb alleen ervaring met Cassia floribunda en C. didymobotrya. Van de floribunda weet ik vrij zeker dat deze de blaadjes niet dicht vouwt. Dit is waarschijnlijk de makkelijkste soort om als kuipplant te houden en rijkbloeiend. De Cassia van Dennis_S lijkt me ook een floribunda (?)
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Bij mijn weten is dit ook een floribunda. En deze vouwt de blaadjes wel degelijk goed dicht in de avond. De plant wordt daar niet mooier van, maar goed, de volgende ochtend is alles weer als nieuw!