In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
Thanx Carlo.. Snelle kiemer hoor, heb de 1 noot gewoon geplant en 1 open gebroken en geplant. Het zaad wat ik uit de nood had gehaald stond binnen een paar dagen boven de grond!
Weet jij heel toevallig wanneer je ze moet verpotten?
Ik kijk altijd naar de verhouding tussen plant en pot, dan kom je het beste uit. Een grote plant in een kleine pot ziet er niet uit en ook voor het wortelgestel is het beter als ie voldoende ruimte heeft.
beste, kan je ook stekjes nemen van de plant en moet ik de peul eerst openbreken (hij is nog groen) om de zaadjes uit te halen? mogen ze daarna direct gezaaid worden? alvast bedankt!! mvg lindsay
Of je er stekjes van kunt nemen weet ik niet. Ik heb de groene "peul" eerst in de vensterbank zwart laten worden en uit laten drogen. Vervolgens het vruchtvlees er af gehaald, er blijft dan een noot over die heb ik met de spleet naar boven geplant. Het zijn snelle kiemers.