Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Alocasia probleem

Op dit forum kan je met al je vragen terecht over plumeria, heliconia, brugmansia, passiflora en andere exotische bloemen en planten.

Alocasia probleem

Berichtdoor Johnvb op 30 jun 2020 11:35

Beste palmvrienden!

Ik heb het idee dat mijn alocasia (macrorrhiza) gaat hangen.
Als ik foto's bekijk op internet van deze plant zie ik dat de bladeren vrijwel allemaal dicht op elkaar groeien en omhoog staan.
Bij mij is dat zoals jullie zien niet.
De 2 grootste bladeren stonden laatst nog mooi rechtop tegen elkaar aan.
Nu ben ik bang dat dit allemaal maar erger gaat worden en ik straks geen plek meer heb voor deze mooie plant (ik moet nu al tv kijken met een halve blad door 't beeld heen).

Kan dit er aan liggen dat ik te weinig water geef?
Grond staat zo goed als altijd vochtig tot nat en het water kan weglopen, onderin liggen hydrokorrels.

Of krijgt de plant niet genoeg zon, waardoor zijn stengels gewoon te lang worden en automatisch gaan hangen. Elke ochtend heeft de plant een paar uur direct zonlicht.
(wel krijgt de plant nieuw blad, waar ik uit op maak dat de plant gezond genoeg is?)

Wie kan mij hiermee helpen??

Bedankt alvast!
Bijlagen
rsz_1img_20200630_110336.jpg
rsz_1img_20200630_110336.jpg (122.59 KiB) 4253 keer bekeken
rsz_2img_20200630_110311.jpg
rsz_2img_20200630_110311.jpg (123.03 KiB) 4253 keer bekeken
Johnvb
 
Berichten: 3
Geregistreerd: 30 jun 2020 11:00
0 bedankjes

Re: Alocasia probleem

Berichtdoor Eduard op 30 jun 2020 13:26

Hoi John, de bladeren trekken sterk naar het licht toe ook al zet je hem veel lichter, je zult altijd na een paar dagen de plant moeten draaien, deze soort mag niet nat staan maar goed vochtig, verder is het normaal dat bij hoge luchtvochtigheid en bij oud blad de stelen gaan doorhangen ;)
2017 min. -08.1ºC --- max. 34.7ºC
2018 min. -08.6ºC --- max. 37.2ºC
2019 min. -07.0ºC --- max. 41.1ºC
2020 min. -05.0ºC --- max. 37.1ºC
2021 min. -09.1ºC --- max. 33.2ºC
2022 min. -09.0ºC --- max. 39.7ºC
Avatar gebruiker
Eduard
 
Berichten: 10517
Geregistreerd: 30 nov 2009 22:59
1041 bedankjes

Re: Alocasia probleem

Berichtdoor Johnvb op 30 jun 2020 22:35

Eduard schreef:Hoi John, de bladeren trekken sterk naar het licht toe ook al zet je hem veel lichter, je zult altijd na een paar dagen de plant moeten draaien, deze soort mag niet nat staan maar goed vochtig, verder is het normaal dat bij hoge luchtvochtigheid en bij oud blad de stelen gaan doorhangen ;)


Ik ga de plant gewoon wat meer draaien en hopelijk dat het wat bijtrekt allemaal.

Bedankt voor je reactie!
Johnvb
 
Berichten: 3
Geregistreerd: 30 jun 2020 11:00
0 bedankjes


Keer terug naar Exotische bloemen en planten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 6 gasten