Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Rups in vijg

Ziet jouw plant of boom er momenteel minder goed uit of heb je last van ongedierte op je planten? Stel dan hier gerust je vragen hoe je je planten weer gezond kan maken.

Rups in vijg

Berichtdoor Tim123 op 08 jun 2024 20:05

Ik ben bekend met de Vijgenskeletteermot, welke het blad van de vijg van binnenuit op knabbelt, erg actief zoek ik ze niet, maar welke ik vind knijp ik met blad en al fijn..

Nu heb ik een vijg die wat zachter werd en met een lichte aanraking los ging opengesneden en tot mijn verbazing werd deze van binnenuit leeggegeten door een rupsje.
Op internet kan ik hier vrij weinig over vinden, hij lijkt zo sterk op de Vijgenskeletteermot dat ik vermoed dat het er een is, maar ik lees nergens dat deze ook in vijgen nestelen. Als dit iets opkomends is, dan lijkt het me best zorgelijk. Bij pruimen is het al vervelend. Hebben er meer mensen dezelfde ervaring en wie kan hier iets meer over vertellen?

IMG_20240608_195104722~2-min.jpg
IMG_20240608_195104722~2-min.jpg (407.87 KiB) 5976 keer bekeken


IMG_20240608_195156740~2-min.jpg
IMG_20240608_195156740~2-min.jpg (411.88 KiB) 5976 keer bekeken
Tim123
 
Berichten: 447
Geregistreerd: 28 mei 2019 19:00
Woonplaats: Zoetermeer
31 bedankjes

Keer terug naar Plantendokter: wie weet raad?

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 10 gasten