Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Wat is er met mijn palm aan de hand?

Ziet jouw plant of boom er momenteel minder goed uit of heb je last van ongedierte op je planten? Stel dan hier gerust je vragen hoe je je planten weer gezond kan maken.

Wat is er met mijn palm aan de hand?

Berichtdoor monique op 23 mei 2011 18:36

Ik heb al een jaar of 6 een palm in de tuin staan. Hij staat in de volle grond en groeit ieder jaar goed. Ieder nieuw blad die de palm nu krijgt lijkt wel door iets te zijn aangevreten. Weet iemand wat dit is en wat ik eraan kan doen.

DSCN2258.JPG
DSCN2258.JPG (120.54 KiB) 2153 keer bekeken

DSCN2259.JPG
DSCN2259.JPG (127.29 KiB) 2153 keer bekeken

DSCN2260.JPG
DSCN2260.JPG (129.8 KiB) 2153 keer bekeken
monique
 
Berichten: 1
Geregistreerd: 22 mei 2011 16:50
0 bedankjes

Re: Wat is er met mijn palm aan de hand?

Berichtdoor orinoco op 23 mei 2011 19:38

Dit is duidelijk een geval van vorstschade.Aangezien er nog voldoende groen te zien is zal deze het echter wel halen hoor! Je zal alleen een poosje tegen die lelijke bladeren aan moeten kijken.Als de palm de groei goed hervat,kun je deze na enige tijd verwijderen.

Groet,Ben
orinoco
 
Berichten: 1364
Geregistreerd: 03 nov 2010 21:43
Woonplaats: Papendrecht (NL)
78 bedankjes


Keer terug naar Plantendokter: wie weet raad?

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 5 gasten