Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Plumeria

Ziet jouw plant of boom er momenteel minder goed uit of heb je last van ongedierte op je planten? Stel dan hier gerust je vragen hoe je je planten weer gezond kan maken.

Plumeria

Berichtdoor paul op 15 jun 2012 11:12

Hallo,
nieuwe aantasting van mijn plumeria's; ditmaal op de bladeren:

Afbeelding

Afbeelding
kan geen betere foto maken.
Is dit spint of wat anders?
Paul
paul
 
Berichten: 433
Geregistreerd: 23 okt 2008 22:07
28 bedankjes

Re: Plumeria

Berichtdoor Itrme op 15 jun 2012 11:30

Aan een wat groter vlekje links op de foto's zou ik zeggen wolluis.

Lijkt me in ieder geval wel een ongedierte en anders een schimmel.

Misschien slim het blad te verwijderen en de rest van de plant te behandelen?
Avatar gebruiker
Itrme
 
Berichten: 1031
Geregistreerd: 28 sep 2011 17:32
70 bedankjes

Re: Plumeria

Berichtdoor Marc_S op 15 jun 2012 12:55

Dit is overduidelijk spint, spinnewebjes en kleine rode spinnetjes.

kijk even welke planten het allemaal nog meer hebben.
Je hebt zo alles vol met deze kleine krengen.

Groeten

Marc
Marc_S
 
Berichten: 673
Geregistreerd: 13 sep 2010 18:56
Woonplaats: Eygelshoven
66 bedankjes

Re: Plumeria

Berichtdoor GeL op 15 jun 2012 14:03

Spint, zonder twijfel. Heb hier verschillende plumeria's gehad met deze krengen, ook een heliconia en een Livistone rotundifolia die er naast stonden.

Gouden tip, als je spint behandelt niet vergeten dat ze geen vocht lusten. De luchtvochtigheid rond de plant verhogen of de bladeren (ook onderkant) regelmatig met regenwater beproeien kan ze al doen verdwijnen. Plumeria teveel met water beproeien kan dan ook weeral een probleem worden aangezien een deel van het vocht onvermijdelijk in de pot terecht komt en misschien tot een te vochtige grond kan leiden. Als je ze behandelt met een daartoe geschikt product ( bvb. Masaï van Bayer) doe je dit best 's avonds net voor zonsondergang, dat zou het meest effecient zijn. Onderkant blad niet vergeten want daar zitten ze het liefst!

Gr,
Michel
GeL
 
Berichten: 1708
Geregistreerd: 12 okt 2011 18:16
Woonplaats: Kortenberg
200 bedankjes

Re: Plumeria

Berichtdoor paul op 15 jun 2012 18:42

Bedankt iedereen. Ik heb de meest aangetaste bladeren verwijderd (gingen reeds hangen) en behandeld met een spintmiddel. Gelukkig is de plant met de bloemtak heel weinig aangetast.
Groeten,
Paul
ps: wolluis is het niet: die beestjes heb ik al vaak gehad!
paul
 
Berichten: 433
Geregistreerd: 23 okt 2008 22:07
28 bedankjes


Keer terug naar Plantendokter: wie weet raad?

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 11 gasten