Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Pittosporum

Op dit forum kan je terecht met al je vragen over olijfbomen, albizia's, eucalyptus, jacaranda en andere exotische bomen en struiken.

Pittosporum

Berichtdoor Orlandi16 op 28 jul 2012 22:47

Heeft er iemand ervaring met deze plant als haag in onze lage landen?

Dank bij voorbaat,
Butia or not Butia
Avatar gebruiker
Orlandi16
 
Berichten: 224
Geregistreerd: 15 jan 2012 18:34
14 bedankjes

Re: Pittosporum

Berichtdoor maurits187 op 29 jul 2012 12:18

Op deze pagina op mijn site vind je genoeg info:
http://www.tropische-tuin.nl/pittosporum.html

verder kan ik zeggen dat p. sahnianum een zone 6 plant is, dus waarschijnlijk winterhard. Ik heb hier zaden van maar die willen tot nu aan toe nog niet kiemen. Verder zijn oudere planten van p. parvilimbum winterhard. Bij ons is pittosporum heterophyllum 'La Blanca' winterhard. P. dallii kan ook winterhard zijn. Verder is het allemaal proberen. Het beste is wel om deze planten te beschermen met vliesdoek tegen de winterzon en uitdrogende wind.
maurits187
 
Berichten: 97
Geregistreerd: 08 jun 2009 11:56
Woonplaats: schoonebeek
8 bedankjes

Re: Pittosporum

Berichtdoor danny2 op 29 jul 2012 22:21

Zelf heb ik een 8 tal soorten pittosporum en kan je zeggen dat geen enkele van deze een -10° overleeft. de pitt. tobira die je in zuiderse landen vaak al haagplant tegenkomt kan wel een -8 aan gedurende een tiental dagen, maar wintervast ????

groetjes danny
danny2
 
Berichten: 798
Geregistreerd: 01 nov 2011 00:04
Woonplaats: Hasselt
148 bedankjes


Keer terug naar Exotische bomen en struiken

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten