In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
In principe wel winterhard maar best is ze toch een minimumbescherming te geven door er iets over te leggen in de winter want ze hebben een hekel aan vocht in de winter. Wat bladeren over leggen en dan een omgekeerde schaal of emmer moet voldoende zijn.
heb mijn 2 knollen "cleopatra" aangeschaft op de bloemenmarkt in Amsterdam. zou ik deze nu nog buiten planten? of zet ik deze beter eerst in pot zodat ze deze winter binnen kunnen? ze zijn ongeveer 10 à 12 cm diameter.
Eremurus kan aangeplant worden vanaf november. Heb er al vele aangeplant en blijkbaar in mijn tuin een groot probleem met rotten. Zo heb ik al in het najaar, voorjaar, mei ook aangeplant. Elk keer zelfde resultaat. Maar hier en daar komen ze plots na 2 Jaar in leven.