Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Heetste peper ter wereld

Plaats hier nieuws en tips in verband met de exotische planten hobby.

Heetste peper ter wereld

Berichtdoor orinoco op 14 apr 2011 10:43

Zojuist gelezen op NOS teletekst:

Een Australische kweker is het gelukt om de heetste chilipeper ter wereld te kweken. De peper heet Trinidad Scorpion Chilli.
De chilipeper scoort 1,46 miljoen eenheden op de schaal van Scoville,die de pittigheid van pepers meet. Een normale peper scoort "slechts" duizend eenheden. Om de heetste peper te maken,gebruikte de kweker beschermende kleding met een masker en handschoenen. Zonder handschoenen blijven je handen volgens hem nog twee dagen nagloeien.
De Naga Viper peper was tot nu toe de scherpste chilipeper.Bekijk de Trinidad Scorpion Chilli op
http://www.nosheadlines.nl

Tekst is letterlijk overgenomen van teletekst. Het filmpje duurt 5:20 minuten en de begeleidende tekst is iets uitgebreider.

:oops: :oops: :oops: :shock: Ben
orinoco
 
Berichten: 1364
Geregistreerd: 03 nov 2010 21:43
Woonplaats: Papendrecht (NL)
78 bedankjes

Re: Heetste peper ter wereld

Berichtdoor Greener op 14 apr 2011 12:25

Ik heb er hier wat plantjes van staan.
Een paar maanden geleden na het zaaien alleen al kon ik drie dagen mijn lenzen niet meer inzetten of uitkrijgen :oops:

Leuk om te weten is dat deze krengen net als bijv. de Bhut Jolokia zo heet zijn dat als je ze verwerkt met rubberen doktershandscheontjes aan de capsaine er gewoon doorheen gaat.
Ook opletten met toiletbezoek, een gewaarschuwd mens telt voor twee...

Sebas
Greener
 
Berichten: 465
Geregistreerd: 08 feb 2011 19:14
Woonplaats: ZH, onder R’dam
34 bedankjes

Re: Heetste peper ter wereld

Berichtdoor orinoco op 14 apr 2011 12:47

:lol: Ik hou erg van "exotisch" eten (Indonesisch,Surinaams,Indiaas e.v.a.) maar als het op pepers aankomt is de Surinaamse Madame Jeanette toch wel het maximum wat ik aankan en dan nog met mate... Moet in vergelijking met die Trinidad Scorpion en Naga Viper naar komkommer smaken!
Alleen de namen zeggen mij al genoeg. :roll:

Groet,Ben
orinoco
 
Berichten: 1364
Geregistreerd: 03 nov 2010 21:43
Woonplaats: Papendrecht (NL)
78 bedankjes

Re: Heetste peper ter wereld

Berichtdoor bommetje op 14 apr 2011 19:35

Hoorde op de radio dat hij er ook nog een bepaalde mest voor gebruikte. weet alleen niet meer van welk beest....
bommetje
 
Berichten: 867
Geregistreerd: 27 feb 2010 19:56
Woonplaats: Oldekerk (Groningen)
26 bedankjes

Re: Heetste peper ter wereld

Berichtdoor Greener op 14 apr 2011 20:01

orinoco schreef::lol: Ik hou erg van "exotisch" eten (Indonesisch,Surinaams,Indiaas e.v.a.) maar als het op pepers aankomt is de Surinaamse Madame Jeanette toch wel het maximum wat ik aankan en dan nog met mate... Moet in vergelijking met die Trinidad Scorpion en Naga Viper naar komkommer smaken!
Alleen de namen zeggen mij al genoeg. :roll:

Groet,Ben


Komkommer? Nee, eerder suikerklontjes, ik kan het weten want ik heb ze beiden getest :oops:
Greener
 
Berichten: 465
Geregistreerd: 08 feb 2011 19:14
Woonplaats: ZH, onder R’dam
34 bedankjes

Re: Heetste peper ter wereld

Berichtdoor orinoco op 14 apr 2011 20:05

bommetje schreef:Hoorde op de radio dat hij er ook nog een bepaalde mest voor gebruikte. weet alleen niet meer van welk beest....


Hij gebruikt wormenmest.Dit spul zie je tegenwoordig niet zo veel meer,maar werd hier vroeger ook verkocht als een humus die je (met mate) aan potgrond toe kon voegen. Was een relatief duur goedje weet ik nog wel....Maar wellicht wordt het hier en daar nog wel verkocht.

Groet,Ben
orinoco
 
Berichten: 1364
Geregistreerd: 03 nov 2010 21:43
Woonplaats: Papendrecht (NL)
78 bedankjes

Re: Heetste peper ter wereld

Berichtdoor bommetje op 14 apr 2011 20:27

Dat was het idd.....

vind een rode peper al pittig genoeg, duus laat het eerst daar maar bij :tong:
bommetje
 
Berichten: 867
Geregistreerd: 27 feb 2010 19:56
Woonplaats: Oldekerk (Groningen)
26 bedankjes

Re: Heetste peper ter wereld

Berichtdoor Christophe op 15 apr 2011 00:10

Niek heeft trouwens eens een artikel geschreven over de scherpte van pepers: Hete pepers

Best interessant artikel! De adjoema peper heb ik al geproefd en hij smaakte ... :oops: :oops: :oops:
Avatar gebruiker
Christophe
Beheerder
Beheerder
 
Berichten: 8141
Geregistreerd: 09 aug 2008 20:12
Woonplaats: Stekene (Oost Vlaanderen)
222 bedankjes

Re: Heetste peper ter wereld

Berichtdoor orinoco op 15 apr 2011 00:38

Nog een filmpje op YouTube voor de liefhebbers:

Fiery Foods Festival 2009 (8:12 min). Typisch Amerikaans,maar wel amusant.

Het eerder genoemde filmpje in mijn eerste post ook op YouTube:

Trinidad Scorpion Chilli The hottest chili in the world (5:20 min).
(by The Chili Factory).

Deze laatste zal nl. binnenkort wel uit de NOS headlines verdwijnen...

Ben
orinoco
 
Berichten: 1364
Geregistreerd: 03 nov 2010 21:43
Woonplaats: Papendrecht (NL)
78 bedankjes

Re: Heetste peper ter wereld

Berichtdoor lapalmeraie op 15 apr 2011 12:14

Inderdaad! En ik eet zeer regelmatig een sambal op basis van de Adjoema peper. Mmmm :mrgreen:

Eén Adjoema peper is trouwens met 600.000 SE ongeveer zo heet als 120 chilipepers of 7,5 Mme Jeanette pepers. Vandaar misschien het " :oops: " gevoel Christophe :mrgreen:
http://palmvrienden.net/lapalmeraie
volg lapalmeraie op X: @la_palmeraie
Avatar gebruiker
lapalmeraie
 
Berichten: 14604
Geregistreerd: 19 jan 2009 14:35
Woonplaats: Ronse (Oost-Vlaanderen)
871 bedankjes


Keer terug naar Nieuws en tips

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 26 gasten